more from
Kame'a Music

אני לא בפסקול

by הקליק

/
 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  האלבום המלא במהדורה המודפסת
  אריזת קרטון בעיצוב ייחודי של המעצב והאמן להב הלוי - ממד חזותי משלים ליצירה המוזיקלית
  כולל חוברת עם מילות כל השירים
  משלוח חינם בישראל בתקופת ההשקה

  Includes unlimited streaming of אני לא בפסקול via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days
  Purchasable with gift card

    ₪40 ILS or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ₪15 ILS  or more

   

 • תקליט!!! 180 גרם + אינסרט + הורדה דיגיטלית - הזמנה מוקדמת - כל העותקים אזלו - SOLD OUT
  Record/Vinyl + Digital Album

  משלוח חינם בארץ!! בהזמנה מוקדמת בלבד. ניתן לתאם גם איסוף עצמי ממרכז תל אביב
  מהדורת ויניל מוגבלת - 300 עותקים בלבד
  תקליט בהדפסת 180 גרם איכותית, כוללת אינסרט מעוצב ונפתח בעיצוב להב הלוי
  המזמינים הראשונים יקבלו פוסטר של האלבום ללא חיוב נוסף

  Includes unlimited streaming of אני לא בפסקול via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
אני לא בפסקול של יום העצמאות אני לא בפסקול של החדשות אני לא בפסקול של יום הזיכרון אני לא בפסקול של המפלגות אני לא בפסקול של מעליות אני לא בפסקול של יום המשפחה אני לא בפסקול של הקניונים אני לא בפסקול של יום השואה טיפשים טיפשים תצאו מהחורים שבהם אתם גרים שבהם אתם נוחרים טיפשים טיפשים שלא רואים אסון ידיים מלטפות מבעד לחלון אני לא בפסקול של המלחמות אני לא בפסקול של בתי חולים אני לא בפסקול של בתי בובות אני לא בפסקול של הזיונים טיפשים טיפשים תצאו למלחמה מלחמת חורמה בתאוות האומה תאוות האומה למציאות מדומה לשירים על שלום וחרחור מלחמה.
2.
אני מת להשתמט מהחלום הזה אני מת להשתמט מהמקום הזה אני מת להשתמט מהזהות הזאת אני מת להשתמט מהרעות הזאת אני מת להשתמט מהמיסים והצבא אני מת להשתמט מחברים ואהבה אני מת לרוץ לבד אני מת לרוץ רחוק מת למחוק גבולות ללכת עד הסוף אני מת להשתמט מהשפה אני מת להשתמט מהשואה אני מת להשתמט מהכיבוש מהמראה שמחזירה את האמת שאין לי מה לתת אני מת להשתמט מהאמת.
3.
בחוזה שלי עם הארץ אין לי מקום בחוזה שלי עם הארץ אני כישלון כל מה שהבטחתי לא קיימתי בכלל החוזה שלי עם הארץ הוא חוזה מקולל בחוזה שלי עם הארץ אין לי דעה בחוזה שלי עם הארץ אין לי השפעה החוזה שלי עם הארץ מלא פגמים הארץ הזאת קובעת בכל התחומים בחוזה שלי עם הארץ אין אמת או חמלה החוזה שלי עם הארץ עושה לי בחילה החוזה שלי עם הארץ לא נותן לי לרוץ החוזה שלי עם הארץ משאיר אותי בחוץ.
4.
השמש זורחת על פני נקמה השמש זורחת על ילדי האומה בטעם מר של כל האדמה הם שרים לה את המנון המלחמה באופק הקר רצים ילדים רוקדים ביחד על פרחים מחוקים הם לומדים מילה אחרי מילה איך לשיר לה את המנון המלחמה הייתם מסיכות יפות נקרע אתכם מהפנים לרוע יש תג מחיר נביא זעם לעיר.
5.
6.
7.
ברוכים הבאים למסיבה של ישראל באתם להיות כמו בובות על חוטים אזרחים אהובים של השכול והתופת רוקדים בלילה עם כל המתים אם לא תפסיקו ללכת עיוורים הדרך תהיה רק רפש וקור על כל פינוק תשלמו בקורבן גם אם לא תסתכלו לאחור ברוכים הבאים למסיבה של ישראל הדמעה הרעה תשרוף את העור ברוכים הבאים למסיבה של ישראל כחול על לבן הוא דגל שחור ברוכים הבאים למסיבה של ישראל ריקוד אחרון לפני שנגמור.
8.
בדרך דברים נראים מוכרים היית כאן בזמנים אחרים אתה לא יודע אם זאת רק ההתחלה לזמן אין סימן ואולי זה סוף המסע יש פחד אחד שמתחבא בארון וכעס שבסוף יישאר יש דבר אחד שעשית שעליו אתה תמיד תצטער אדם בפינה מושיט לך יד אישה מציצה בחלון כלב עובר את הכביש עורב מסמן את היום יש פרח אחד שהרחת מזמן לפני שזרקת אותו לחצר יש חיוך אחד שהיה בשבילך מושלם ואפילו יותר בדרך דברים נראים מוכרים היית כאן בזמנים אחרים אתה לא יודע אם זו רק ההתחלה לזמן אין סימן אולי זה סוף המסע אולי זו התחלה ואולי זה סוף המסע?
9.
תראו את הכול מתחלק כביכול בין טובים לרעים תראו את הכול מתחלק כביכול בין חיים למתים אתם לא מכירים אותו לג'וקר אין פנים הוא הנסיך התלוי המלך הקר הקלף המשוגע הקלף המנוכר אין בו אהבה אין בו ביטחון אין בו הבטחה אין בו ניצחון מלכות ונסיכים מעורבבים על השולחן זה לא רק בקלפים שהוא הפסיד מזמן תראו את הכול מתחלק כביכול בין לוקחים לנותנים תראו את הכול מתחלק כביכול בין עומדים לנופלים תראו את הכול מתחלק כביכול בין טובים לרעים בין חיים למתים הוא מסתכל על הבית שאין בו כלום החיים שלו ריקים הגורל שלו חתום מלכות ונסיכים מעורבבים על השולחן זה לא רק בקלפים שהוא הפסיד מזמן תראו את הכול מתחלק כביכול בין צפים לטובעים תראו את הכול מתחלק כביכול בין עוצמים לרואים תראו את הכול מתחלק כביכול בין חיים למתים בין טובים לרעים לג'וקר אין פנים.
10.
הנה הם עוברים אנשים מאושרים חצי הגוף באדמה עדיין הם שרים הם בטח יעשו עוד המון דברים ככה הם חיים בין הקברים לפרברים עם כל המכוניות והבגדים של הוגו בוס עם נעלי ורסאצ'ה והחשק להרוס אחד עם מאהבת בדרך למשרד אחת עם מאהב ועם הברייטלינג על היד גבר ואישה חוזרים הביתה בחמש בעבודה היה גדול אין מה להתבייש והילדה עם החיוך ועם התעודה תגיד להם בשש שניות כל מה שהיא למדה והם ישבו מול טלוויזיות פלזמה בסלון והירח יעלה על הברושים שבחלון הם יחייכו בביטחון אחד אל השנייה לאושר יש מחיר והם קנו בו מניה הנה הם עוברים אנשים מאושרים חצי הגוף באדמה עדיין הם שרים הם בטח יעשו עוד המון דברים ככה הם חיים בין הקברים לפרברים ככה הם חיים.
11.
השיר שלי הוא רק ריקוד הוא רק ריקוד עם השטן השיר שלי הוא רק ריקוד שקר מתוק על נייר לבן מילים ריקות רוצות לחיות מילים מתות ואותיות שכחתי את המשמעות אם יש אמת זה בטעות אני רוצה לצעוק הכול נגד כולם לצעוק הכול כי העולם הוא די רקוב מה זה חשוב השיר שלי ממש נקי אחרי כביסה אחרי ייבוש השיר שלי ממש טהור אין בו כאב ואין ייאוש אין בו רעל להמון אין בו לעג לשלטון אין בו מוות וטירוף אין בו כעס ואסון אני רוצה לצעוק הכול נגד כולם לצעוק הכול כי העולם הוא די רקוב מה זה חשוב. השיר שלי הוא רק ריקוד הוא רק ריקוד עם השטן.
12.
משומש 03:27
לפעמים אני מרגיש חדש לרוב אני מרגיש משומש משומש כמו האור שבעיניים משומש כמו כביש תל אביב ירושלים משומש כמו נאום של ראש הממשלה משומש כמו כל הפתרונות לאבטלה משומש כמו זיכרונות מהצבא משומש כמו לילות בלי אהבה משומש כמו שירותים במסעדה משומש כמו המחשב בעבודה לפעמים אני מרגיש חדש אבל אז אני בטוח שמשהו משובש אני מרגיש אני ממש רק כשאני צפוי ומשומש משומש כמו קבר אחים משומש כמו בושם בניחוח של פרחים משומש כמו כלב מצער בעלי חיים משומש כמו רקפת שעולה בין סלעים לפעמים אני מרגיש חדש לרוב אני מרגיש משומש משומאאאאאאאש משומש.

about

יותר משלושים שנה אחרי אלבום האולפן האחרון, להקת הקליק חוזרת עם אלבום חדש ואל תצפו לקאמבק נוסטלגי ונחמד.
חזק, רלוונטי, רועש וממש לא מתפשר.

האלבום "אני לא בפסקול" הוא מראה קשוחה למציאות הישראלית אבל הוא הוקלט רחוק מכל ישראליות בארצות הברית, בעיירה קטנה בשם בנטון הארבר.
במשך 12 ימים, מבודדים כמעט לחלוטין מהעולם החיצון, על קונסולה ספוגת מחאה ומרד של שנות השישים והשבעים, הקליטו חברי הקליק 12 שירים ביניהם : "החוזה שלי עם הארץ", "מת להשתמט", "בין הקברים לפרברים", "מזויפים" ו "סוחרי הצביעות".

חברי "הקליק", שצרובה בתודעה הישראלית עם שירים כמו "אמא אני לא רוצה להיגמל", "זרע של ניוון", "גולם", "נמאס לי", "איגואינטריגו", ו"אל תדליקו לי נר", יצרו באלבום האולפן השלישי שלהם עולם שבו המוזיקה חייבת להיות חזקה לא פחות מהחיים הישראליים. לא שירים מתוקים על אהבה, אלא שירי מאבק - כמו בשיר הנושא של האלבום המסתיים במילים : "טיפשים, טיפשים, תצאו למלחמה, מלחמת חורמה בתאוות האומה, תאוות האומה למציאות מדומה, לשירים על שלום וחרחור מלחמה"
האלבום "אני לא בפסקול" הוא השיא של תהליך יצירה שנמשך מספר שנים, בהן נכתבו ועובדו השירים החדשים. הקליק ידועים בשילוב של פרפקציוניזם, מינימליזם קשוח של שירה, גיטרות, באס, תופים ומעט כלים אלקטרונים. רוח הצמצום והכוח של הPאנק בחיבור לסאונד לא פחות ממעולה.
האלבום "אני לא בפסקול" עם המילים של דני דותן והלחנים של אלי אברמוב הוא אגרוף של תרבות נגד בלב הקונצנזוס הישראלי.

credits

released June 16, 2015

הקליק
דני דותן - שירה
אלי אברמוב - גיטרות וסינתיסייזרים
עובד אפרת - בס
עודד פרח - תופים

עיבוד והפקה מוסיקלית: הקליק
כל השירים נכתבו ע"י דני דותן ואלי אברמוב

נגן נוסף
גיל וינשטוק - קלידים נוספים במזוייפים ובריקוד עם השטן

Recorded at Key Club Recording, Benton Harbor, Michigan
Engineered by Bill Skibbe
Help and Support: Jessica Ruffins
Mastering by Gavin Lurssen for Lurssen Mastering LA, USA
מיקס: יואב שדמה, האולפן של יואב שדמה, תל אביב 2014
עיצוב גרפי: להב הלוי
צילום: זיו ברקוביץ
סט: שאשא דותן

באהבה לז'אן ז'אק גולדברג

The Clique 2015 הקליק (p) + ©

הפצה: קמע - קבוצת מוזיקה עצמאית
asaf@kameamusic.co.il
03-6006601

license

all rights reserved

tags

about

HaClique Israel

contact / help

Contact HaClique

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like אני לא בפסקול, you may also like: